Miss gibi hava, deniz, güneş ve doğa; bu muhteşem güzelliklerle özgürce iç içe tatil yapmak isteyenler, işte bu yazımız tam da size göre…

Tatil dendiğinde doğanın tam da içinde olayım diyor, çadırınızı yanınıza alıp veya karavanınıza atlayıp doğanın sesini dinlemek için kamp hayalleri kuruyorsanız size rehberlik edeceğini düşündüğümüz en popüler kamp alanlarını derleyip toparlamak istedik..

Biz belki daha önce gittiğiniz, belki de sadece duyduğunuz ama hiç görmediğiniz yerleri anlatmaya başlıyoruz siz de hazırlıklara başlayabilirsiniz.?

*Yedigöller Milli Parkı / Bolu

Bolu sınırları içerisindeki Yedigöller Milli Parkı, ilkbahar, yaz ve sonbaharda kamp yapmaya elverişli bir yer. Burada büfe, restoran gibi olanaklar olmadığını belirtelim. Yani hazırlıklı gelmenizde fayda var. Su, wc ve aydınlatma var. Piknikçiler için yapılmış tahta masalarda mevcut. Alanda açık ateş yakılamıyor fakat taştan yapılma özel ateş yakma bölümlerinde ateş yakmanıza izin veriliyor. Ayrıca buraya yakın Abant Gölü çevresinde, Örmeci Yaylası Kamp Alanı ve Sinekli Yayla Kamp Alanı da var. Buralar çok gelişmiş kamp alanları değil.

Adres: Yedigöller Bolu 14030

Tel: 05384348800

Konum için tıklayınız.

*Torkul Gölü / Düzce

Düzce şehir merkezine yaklaşık 30 km. mesafede bulunan Torkul yaylası ve göleti özellikle bahar aylarında kamp yapmak için oldukça ideal. Çünkü bu aylarda yeşilin ve doğanın harika renk cümbüşüne tanık olarak, doğayla başbaşa huzur dolu sakin bir kamp yapabilirsiniz.

Ağaçların çevrelediği gölet küçük ama etrafında yürüyüş yapıp fotoğraf çekmek keyifli.

Bölgede herhangi bir tesis yok, sadece doğa ve siz baş başasınız. Alışveriş yapabileceğiniz en yakın köyler Uğurlu Köyü ve Beyköy, Torkul Göleti’nden 22 kilometre mesafedeler. Bu yüzden buraya gelirken hazırlıklı olmakta fayda var. Otopark ve kamp yapmak ücretsiz. İsterseniz ateş yakabiliyorsunuz. WC ve içme suyu sağlayabileceğiniz bir çeşme var.

Sazlıkları ve nilüferleriyle şirin ve doğal bir göl olan göle girmek yasak.

Konum için tıklayınız.

*Akyaka Orman Kampı / Gökova

Akyaka Orman Kampı, Muğla’nın Akyaka-Gökova beldesinde yer almakta. Denize sıfır ormanlık alanıyla 300 çadır ve 70 karavan kapasitesiyle, içerdiği 8 muhteşem koyla çadır ve karavan kampı yapacaklar için sessiz, sakin, huzur dolu bir tatilin garantisini veriyor gibi. Kamp alanında güvenlik var, alana girdikten sonra görevlilere kamp kurmak istediğinizi söyleyerek form dolduruyorsunuz kaç gece konaklamak istediğinizi belirterek ücretini ödüyorsunuz ve bir kartınız oluyor. Bu şekilde kaçak çadır kullanımının da önüne geçiliyormuş. Ayrıca bu kartı kullanarak gün içerisinde giriş çıkış yapabiliyorsunuz. Kampa giriş ücretleri oldukça uygun. Tabii çadır kampı için farklı, karavan kampı için farklı ücret ödeniyor (güncel fiyat bilgisi için iletişim adresi aşağıda).

Manzarası harika olan, ormanın içinde huzur verici bu kamp yerinde çamaşırhane, bulaşıkhane, mutfak, sıcak-soğuk duş, wc, elektrik gibi hizmetler var.

Tükettiğiniz kadar elektrik için ayrıca ücret ödüyorsunuz. Merkeze yakın olduğu için ulaşım da dahil tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabiliyorsunuz.

Ormanın içinde olduğundan ateş yakılmasına izin verilmiyor.

Bu kamp alanı, diğer bölgelere göre daha fazla alternatif sunuyor.

Akyaka Orman Kampı’ndaki 8 koydan dilediğinizde yüzebilir ve doğanın içinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Su sporlarına uygunluğu tatiliniz için en güzel alternatiflerinden.

Kamp bölgesinde kafe ve restoranların bolca olması yeme içme konusunda da kesinlikle rahatlık sağlayabilir.

Adres: Akyaka Mahallesi Ula/Muğla

Tel: 0(252) 243 51 56

Konum için tıklayınız.

*Bafa Gölü / Milas

Ege Bölgesi’nin en büyük gölü olan Bafa Gölü, Milas ilçesinde büyük Menderes deltasının güneydoğu kesiminde yer almaktadır. Muhteşem doğasıyla 2000 yıl önceye dayanan geçmişi ile Bafa Gölü, antik dönemin ünlü filozofu Heraklit’in memleketi olarak biliniyor. Aynı zamanda bir kuş cenneti de olan gölde, Bizans manastırları ve savunma yapıları bulunan Menet Ada, Kargı Asarı Ada, İkizce Ada ve Kapkırı adaları bulunuyor.

Bafa Gölü’n de kamp yapacağınız en iyi alanlar Kapıkırı köyünde bulunuyor. Kamp alanına giderken alışverişinizi eksiksiz yapmanızı öneririz, çünkü çevrede pansiyonlar dışında birşeyler alabileceğiniz herhangi bir işletme yok.

Burada kamp yapmanın yanı sıra bölgede trekking turlarına katılarak gölü ve çevresini keşfedebilirsiniz.

Konum için tıklayınız.

*Çubucak Orman Kampı/ Marmaris-Muğla

Çubucak Orman Kampı; Muğla’nın Marmaris ilçesinden Datça’ya doğru giderken en güzel kamp alanlarından biri. Çadır ve karavan kampı için uygun. İsterseniz çadır da kiralayabiliyorsunuz.

Ayrıca günübirlik piknikler için de gayet güzel bir ortama sahip. Aynı zamanda mangal yakmaya resmi olarak izin verilen tek milli park. Devlet işletmesi olduğu için fiyatları da uygun. Güncel fiyat bilgisi için aşağıdaki telefondan gerekl bilgileri alabilirsiniz.

Kamp alanında İnternet, wc, duş, bulaşıkhane, yiyecek yerleri ve market gibi olanaklar var günlük ihtyaçlarınızın çoğunu karşılayabilirsiniz. Marmaris’e yakınlığı da oldukça güzel bir avantaj. Kendi aracınız yoksa minübüs hattından faydalanabilirsiniz.

Adres: Jandarma Karakolu Yanı, Datça Yolu 23. km 48100 Marmaris/Muğla

Tel: 02524670221 / 05454670221

Konum için tıklayınız.

*Dalyan Camping/ Dalyan-Muğla

Dalyan Camping; Muğla’nın Ortaca ilçesinde, Dalyan Gölü kıyısında kurulu bir kamp alanı. Çadır, bungalov veya karavan da kalabiliyorsunuz. Dalyan Camping’e yakın mesafede birçok restoran ve cafe de mevcut.

Elektrik, duş, wc, sıcak su, Wifi, çamaşırhane, mutfak, bar, bakkal, market, cumartesi pazarı gibi olanakları bulunmakta. Önemli bir not bu kamp alanına *evcil hayvan*da kabul ediliyor.

Güncel fiyat bilgisi için iletişim adresleri aşağıdadır.

Adres: Kaunos Sokak No:4 Dalyan, Ortaca Muğla

Tel: 02522845316 / 05068829173

Konum için tıklayınız.

*Azmakbaşı Camping/Akbük-Muğla

Deniz kıyısında olmayan ama araştırmalarımız sonucunda oldukça ziyaretçi beğenisine sahip bir kamp yeri Azmakbaşı Camping. Bungalow ve çadır seçenekleri var. Karavanınız veya kendi çadırınızla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz bir kamp alanı var. Doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı, balık tutmak, dalış, yamaç paraşütü ve tekne turu gibi birçok aktiviteyi yakınlarda yapabilirsiniz. İçinde bir restoranı da var.

Güncel fiyat bilgisi ve rezervasyon için iletişim adresleri aşağıdadır.

Tel: 05432078366 / 02525291221

Konum için tıklayınız.

*Salda Gölü / Burdur

Salda gölü Burdur ilinin Yeşilova ilçesinde bulunmaktadır. Burdur’a 56 km uzaklıktadır.

Ülkemizin en dikkat çeken göllerinden biri olan Salda, beyaz kumları ve berrak suyuyla oldukça popüler durumda. Salda gölü SİT alanı ilan edildiğinden Tabiat Parkı’nda (Orman Plajı) kamp yapılamıyor.

İki yer var kamp yapabileceğiniz. Yeşilova Belediyesi Halk Plajı bir diğeri de Doğanbaba Halk Plajı.

Yeşilova Belediyesi Halk Plajı’na giriş ücreti yok, elektrik ve su bedeli de ödemiyorsunuz. Duş mevcut. Belediyeye ait tesiste yeme/ içme fiyatları da oldukça uygun. Kampta birkaç kiralık bungalov ve on adet kadar kurulu iki kişilik çadır da bulunuyor.

Doğanbaba Halk Plajı’nda herhangi bir kamp işletmesi bulunmuyor. Kamp alanında sadece bir pideci var, wc ve su ihtiyacınızı buradan az da olsa karşılayabilirsiniz, yani hazırlıklı gitmekte fayda var. Elektrik yok, uygun bulduğunuz yere çadırınızı kurabiliyorsunuz.

Gerçek olan ve tabii ki en güzel kısmı Salda Göl suyunun zengin mineral yapısı şifa kaynağı olarak kabul ediliyor. Ülkemizin en temiz gölleri arasında yer alan Salda’da yüzmek de oldukça keyifli.

Konum için tıklayınız.

*Yazılı Kanyon / Isparta

Isparta il sınırları içerisinde yer alan Yazılı Kanyon kamp yapmak için oldukça rahat bir alan. Niye diye soracak olursanız mesela yanınıza yiyecek getiremediyseniz eğer, kanyonda balık çiftlikleri ve küçük işletmeler mevcut buralardan faydalanabilirsiniz. Küçük işletmeler dediğimiz genellikle ‘Kendin pişir kendin ye’ hizmeti sağlayan yerler. Kanyonda küçük gezintiler yapabilir köprüler ve tarihi yazıtlar gibi tarihi dokuları görebilirsiniz. Yüzmek isteyenler de muhteşem keşif noktaları bulabilirler. Çadırlı kamp faaliyeti doğa koruma ve milli parklar genel müdürlüğü tarafından geçici süreliğine yasaklanmış detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki iletişim adresinden bilgi alabilirsiniz..

Adres: Yukarıtaşpınar Sokak no 21 Sütçüler-Isparta

Tel: 0(246) 358 62 72

Konum için tıklayınız.

*Kaş Camping / Antalya

Kaş Camping; kampçılar için özel olarak ayrılmış bir bölge ve oldukça kullanışlı bir kamp alanıdır. Bu işletmede çadır, bungalov ve karavan alanları bulunuyor.

İşletme olmasından dolayı her şey düzenli ve temiz. Kamp alanında çadıra özel elektrik prizi ve kablosuz internette mevcut. Bungalovlarda apart hizmeti verilmektedir. Kahvaltı dahil ve dahil olmayan şekilde tarifeleri bulunmakta, sezon içinde fiyatlar değişebilmektedir. Kamp yapmaya karar verdiğiniz dönem için arayıp fiyat almanız uygun olur.

Kamp alanı içinde ortak banyolar, wc bir de kafe var. Denize sıfır konumda yer alan işletmenin denizi ve plajı da oldukça temiz.

Adres: Andifli, Hastane cad. No3, 07580 Kaş/ Antalya

Tel: 0242 836 10 50

Konum için tıklayınız.

*Köprülü Kanyon / Antalya

Dünyanın en zengin bitki çeşidini içinde barındırmasından dolayı Milli park olarak koruma altına alınan Köprülü Kanyon, Antalya sınırları içerisinde yer alıyor.

Kanyon çadırlarınızla veya karavanınızla kamp yapma imkanına sahip. Kamp alanı alternatifiniz oldukça çok, Kanyon bitişindeki Olukköprü, Olukköprü arasında bulunan Karabük Köyü, Köprüçay Irmağı kenarında bulunan Beşkonak Köyü, Altınyaka Köyü ve Selge Antik Kenti arasındaki kamp alanlarından birini tercih edebileceğiniz gibi hepsinde kısa kısa konaklama yaparak değişik atmosferleri gözlemleyerek tatilinizi daha hareketli geçirebilirsiniz.

Hatta Köprülü Kanyon’da rafting heyecanını da tatilinize dahil edebilirsiniz. Kanyonda çadır ve kamp malzemesi satan yerlerin olduğunu da belirtelim.

Adres: Karabük 07550 Manavgat/Antalya

Konum için tıklayınız.

*Adrasan / Antalya

Üç tarafı çam ormanlaryla çevrili Adrasan’da doğayla iç içe huzurlu bir tatil için çok sayıda tesis hizmet veriyor. Adrasan kamp alanları her zevke hitap ediyor, bazı kamp alanları bungalov tipi evlerden, bazıları ortak duş ve tuvaletli çadır alanlarından oluşuyor.

Eğer doğanın kucağında her sabah dalga sesleriyle uyuyup uyanmak istiyorum diyorsanız en güzeli çadırınızı sahile en yakın mesafedeki ağacın altına kurmak olsa gerek.

Bölgede ki Bazı Kamp Alanları İletişim Adresleri:

Adrasan Camping 0 535 245 84 66

Gönül Camping 0 534 591 81 93

Yörük Obası Kamp 0 533 382 64 35

Konum için tıklayınız.

*Rido Camping-Geyikbayırı/Antalya

Rido Camping, Antalya’nın Konyaaltı bölgesinin Geyikbayırı mahallesinde yer alıyor. Yeşilin ve mavinin her tonunu görebileceğiniz doğa ile iç içe olan adeta cennet bir köşe kıvamında olan Rido Camping de güvenli bir kamp yapabilirsiniz.

Teknolojik olarak çok şey beklemeden bol ağaçlı, huzurlu ve oldukça sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Çadırınız yoksa, bungalow yada çadır kiralayabiliyorsunuz. Sıcak su, duş, wc, market, wi-fi var. Oldukça temiz bir yer.

Yürüyüş, tırmanış gibi bir çok alternatif için uygun..

Tel: 0 541 68742 31

Konum için tıklayınız.

*Kelebekler Vadisi / Ölüdeniz

Kelebekler Vadisi; Fethiye’de hem denize girebileceğiniz, hem de oksijeni bol harika bir koyda tabiatın tadını çıkarabileceğiniz bir kamp yeri. Hatta tüm bu güzelliklerin yanında yamaç paraşütü heyecanını da yaşayabilirsiniz. Kamp alanında isterseniz dalış eğitim programlarına da katılabilirsiniz.

Bir tarafı sarp kayalarla bir tarafı ise denizle çevrili alanda sadece ahşap bungalovlar var. Kamp alanına günlük uygun fiyatlarla giriliyor.

Kamp alanında yapılan konaklamalarda sabah 08:00 ile 10:00 arası açık büfe kahvaltı servisi veriliyor, akşam yemeği ise 20:00 ile 22:00 arasında, sabah ve akşam yemekleri fiyatlara dahil.

Ayrıca vadide bulunan mini market bazı ihtiyaçlarınızı karşılamınıza imkan sunuyor.

Kelebekler Vadisi’nde çadır kapasitesi 125’lere kadar çıkıyor.

Elektrik günün belli saatlerinde ücretsiz olarak veriliyor.

Çadır hayatına uyum sağlayamayanlar için çevredeki bungalovlar gayet uygun. İki çeşit bungalov bulunuyor biri standart diğeri biraz daha büyük toplamda 29 adet bungalov mevcut. Ortak kullanım olarak duş, tuvalet, sıcak su hizmeti veriliyor.

Çadır sevenler kendi ekipmanlarını götürebiliyorlar ama eğer böyle bir ekipmanınız yoksa kamp alanındaki işletmeden de gerekli malzemeleri temin edebiliyorsunuz.

Burası sadece ahşap bungalow işletmelerin ve çadır kampı kurabileceğiniz yerlerin olduğu, ulaşımı ise sadece deniz yolu ile sağlanabilenen tabiri caizse cennetten çıkma bir koy.

Konaklama ve güncel fiyat bilgisi için iletişim adresi: (+90)530 302 19 65 (66-67)

Konum için tıklayınız.

*Kabak Koyu / Fethiye

Babadağın eteklerinde bulunan kabak koyu sessizlik ve sakinlik arayanlar için ideal.

Kabak koyunda kamp alanları dışında çadır kuramıyorsunuz. Bir çok kamp alanına ve işletmesine sahip olan koyda Bungalov ve çadır kampı işletmeleri bulunuyor, koyda büyük tesisler yer almıyor. Restoran, elektrik, wi-fi, duş, wc, su, hamak, kiralık çadır gibi olanaklar mevcut..

Bilinen bazı kamp işletmeleri için iletişim adresleri:

Kabak Valley Kamp/ 0 (252) 333 04 89

Turan Camping/ 0(252) 642 12 27

Konum için tıklayınız.

*Kaçkarlar / Rize

Zengin florası, dört mevsim karlı tepeleri, yeşilin her tonuna sahip yaylaları ile Kaçkarlar. Dağların eteklerinde kurulmuş olan yaylalar trekking tutkunlarının rotaları için vazgeçilmez olmuş. Çam ormanlarıyla çevrelenen Pokut, doğa yürüyüşü yapanların ve fotoğraf tutkunlarının en çok uğradığı bölge. Bölge de küçük ahşap evlerde konaklayabilirsiniz. Burası çadır kurmaya çok uygun değil.

Dağların zirvesinde bulunan göller de görülmeye değer noktalardan. Tatos gölleri, Kavrun Yaylası, Dilberdüzü, Galerdüzü gibi yerler kamp yapmak için oldukça ideal yerlerden.

Konum için tıklayınız.

*Gito Yaylası/ Çamlıhemşin-Rize

Karadenizin yaylaları saymakla bitmez. Gito Yaylası da onlardan biri.

Gito Yaylası el değmemiş bir yayla, oldukça sakin ve huzurlu bir yer. Yaylanın hemen hemen her yeri kamp için uygun. Kamp yaparken su veya yiyecek alabileceğiniz bir işletme yok bu nedenle alışverişinizi Çamlıhemşin merkezde yapmalısınız. Kamp için gerekli olabilecek tüm malzemelerinizi dikkatlice hazırlayın, çünkü eksik bir şeyi tamamlama şansınız burada yok. Tamamen doğal bir ortama hazır olmalısınız, yayla içinde bir iki çeşme var.

Adres: Hazindağ-Pokut Yolu, 53780 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize

Konum için tıklayınız.

*Borçka Karagöl Tabiat Parkı / Artvin

Artvin merkezden Borçka Macahel yolundan sonra Karagöl yoluna saparak 25 km. devam ederek ulaşıyorsunuz, Borçka Karagöl Tabiat Parkına. Yemyeşil bir alanı kaplayan Karagöl’deki bu kamp alanı ziyaretçilerine dört mevsim bambaşka güzellikler sunuyor. Kamp alanında belediyeye ait bir tesis mevcut. Burada pansiyon hizmeti de bulunuyor. Tesis var ama siz yine de mutlaka yeme/ içme hazırlığınızla gidin. Tabiat parkı içinde işletmenin karşısında kampçılar için ayrılmış alan mevcut. Tabiat parkına giriş ücretli. Çadır kurmak için de ayrıca ücret ödemeniz gerekiyor, çadır kiralamak isterseniz belli bir ücret karşılığında böyle bir hizmetleri de var.

Çeşme ve wc var, elektrik yok. Karagöl’de balık tutmanın yasak olduğunu da hemen hatırlatalım.

Kendi çadırınız ile kamp 30 TL         

2 kişi çadır kiralama 60 TL

3 kişi çadır kiralama  80 TL                                                        

Parka giriş ücretleri: 

Minübüs 30 TL

Motorsiklet 8 TL                                                

Otomobil 11 TL

**Fiyatlar 2018 fiyatlarıdır..

Konum için tıklayınız.

*Gargara Doğal Tatil Kampı/Assos-Çanakkale

Kaz Dağları ile Kuzey Ege Denizi arasında, sahil kısmında yer alan Assos Gargara Doğal Tatil Kampı, doğayla tam anlamıyla iç içe olabileceğiniz huzurlu bir yer. Denizi pırıl pırıl ve muhteşem bir kumsala sahip. Ege Denizi’nin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Çadır tatilini sevenlere oldukça hitap ediyor. İki çeşit çadır konaklaması var, asma çadır ve çadır evler.

Asma çadırlar Kızılderili tarzı yerden 30 santim yüksekte konik bir yapıda. Çadır evler ise dikdörtgen ve daha geniş bir yapıda. Tüm çadır tipleri yataklı bir oda konforunda. Konaklama için kendi çadırınızı ya da karavanınızı kullanmak istiyorsanız ayrı bir alan bulunuyor. Kampın geneli çok temiz ve yemekler tamamen doğal ve Ege’nin muhteşem tatlaryla oldukça lezzetli.

Güncel fiyat bilgisi ve rezervasyon için iletişim adresleri aşağıdadır.

Adres: Arıklı Köyü Altı Mevki 17980

Tel: 02867525857 / 05322232120

Konum için tıklayınız.

*Kabatepe Orman Kampı/Çanakkale

Kabatepe Orman Kampı Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadası sınırları içinde kalan Eceabat İlçesi içinde ki Tarihi Milli Parkı içinde kalıyor. Orman ve denizin muhteşem huzurunu yaşayabileceğiniz sahil kısmnda kampçılar oldukça çok oluyor. Ulaşımının kolay olması giriş ücretlerinin uygunluğu göz önünde tutulunca haftasonu dinlenmek için bile tercih edilebilir. Karavanınızla gelmek isterseniz kolaylıkla konaklayabilirsiniz. Çadır kampı yapanlar için tuvalet ve duşlar var.

İletişim Tel: 0(286)814 12 89

Konum için tıklayınız.

*Kömür Limanı / Saros Körfezi

Kömür Limanı özellikle dalış sporuyla ilgilenenlerin ve zıpkınla balık avlayanların yoğun ilgi gösterdiği bir kamp alanı. Burada dalış yapmadan da çok keyifli zaman geçirebilirsiniz. Herhangi bir pansiyon tarzı işletme yok sadece çadırlar var, istediğiniz bir yere çadırınızı kurabiliyorsunuz. Çevrede alışveriş yapabileceğiniz pek bir yer yok o yüzden hazırlıklı gitmekte fayda var. Deniz oldukça temiz ve berrak bir suya sahip. Ancak ağustos ayında bile buz gibi soğuk bir su. Limanda temiz su kaynağı ve tuvalet bulunduğunu da hemen belirtelim. Daha önceleri ücretsiz olan kamp alanı özelleştirimiş ve girişler artık ücretli olmuş.

2019 itibariyle kişi başı 30TL.

Konum için tıklayınız.

*Altın Kamp/Burhaniye- Balıkesir

Altın Kamp, Balıkesir’in en güzel yerlerinden, Edremit Körfezi kıyısında Burhaniye’de kamping ve otel bölümü olan tatil tesisidir. Burada kendi ekipmanınızı getirip de kamp yapabiliyorsunuz isterseniz hazır çadırlarlarda da kalabiliyorsunuz. Tuvalet, duş, mutfak gibi ortak alanlar temiz ve özenli.

Deniz ve kumsalı temiz. Denize sıfır bir restoranı var. Yakın mesafede gezebileceğiniz bir çok gezi noktası (Ören 10 dk yürüyüş mesafesi, Burhaniye 5 km mesafede)var.

İletişim Tel: 0(266) 4163737

Konum için tıklayınız.

*Kapıdağ Camping/Erdek-Balıkesir

Kapıdağ Yarımadası Balıkesir ili Erdek ilçesinin yarımadasına verilen addır.

Kapıdağ Kamping; bol gölgeli, ağaçlıklı bir kamp alanı. Karavan ve çadır kampı için oldukça uygun. Denize sıfır ve plajı çok güzel. Elektrik, duş, sıcak su ve tuvaletleri kullanma olanağınız var. Çamaşırhane, mutfak, ahşap masalar gibi ortak kullanım alanları mevcut. Kablosuz internet ve mini markette bulunuyor.

Kamp içinde bir de cafe var ve fiyatlar oldukça uygun.

Adres: Kapıdağ Camping, Düzler Mevkii Erdek/Balıkesir

Tel: 05373908189

Konum için tıklayınız.

*Ada Camping Cunda Adası/ Ayvalık

Ada Camping; Cunda’da denizin en temiz olduğu yerde kurulmuş bir tesis. Kendi halinde oldukça sakin huzur veren bir yer. İster çadır ya da karavan kampı yapıyorsunuz, isterseniz ahşap ev tarzı odalarında konaklayabiliyorsunuz. Bir de çekme karavandan dönüştürülmüş odalar var.

Ortak kullanıma açık mutfakları var. Güncel fiyat bilgisi için iletişim adresi aşağıdadır.

Adres: Namık Kemal Mahallesi, 10405 Ayvalık/Balıkesir

Tel: (0266) 327 12 11

Konum için tıklayınız.

*Gökçetepe Tabiat Parkı/Keşan-Edirne

Mavi ile yeşilin huzurla birleştiği Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne ili Keşan ilçesinde yer alıyor. İstanbul’a yakınlığı dolayısıyla çoğu zaman kalabalık olan bir park.

Kafa dinlemek ve doğayla iç içe vakit geçirmek, denize girmek için harika bir doğaya sahip. Burada çadır kampı ve karavan konaklaması veya bungalov evlerde konaklama yapabilirsiniz. Çadırınız yoksa belli bir ücret karşılığında kiralayabiliyorsunuz.

Elektrik, su, wc, duş imkanları var. Kampa gelirken ihtiyaçlarınızı yolculuk sırasında karşılayarak gelmenizde fayda var. Sahilde kafeterya/market var ama o markette aradığınız her şeyi bulamayabilirsiniz.

Adres: Gökçetepe Sahil 22880 Gökçetepe/Keşan/Edirne

Tel: 4444527

Konum için tıklayınız.

*İğneada Longoz Ormanları / Kırklareli

Ülkemizin eşsiz güzellikleri arasındaki Kırklareli sınırları içinde ki İğneada, kumsalıyla, dünya üzerinde nadir olarak görülen deniz ile gölün birleştiği bir bölgede.

Her mevsim ayrı güzellikte olan Longoz Ormanları doğa sporları ve kamp için çok uygundur. İğneada’da küçük bir keşif ile birçok kamp alanı bulmak mümkün.

Çapulcu Mehmet Dedenin Kamp Yeri: Genellikle ailelerin tercih ettiği bir kamp alanı, hemen yol kenarında olmasından dolayı, doğal olarak biraz gürültülü, ateş yakmak yasak. Ücretli ve wc var.

Mert Gölü Yakınında Kamp Alanı: Burası ücretsiz çadır kampı kurulabiliyor. WC ve duş kabinleri var. Ateş yakılabiliyor. Sahile yakın.

Sarpdere Yakınlarında Kamp Alanı: Burada kamp yeri yok siz kendiniz düz alan bulduğunuzda orman içinde yerleşebilirsiniz. Merkeze biraz uzak o yüzden her şeyinizin yanınızda hazır olması lazım tuvalet ve duş alanları yok yani ortam tamamen doğal.

Adres: Hamdibey, D565 no:32, 39500 Demirköy/Kırklareli

Konum için tıklayınız.

*Aladağlar Milli Parkı / Niğde

Dağcılık ve kış turizmi açısından Niğde ve özellikle Aladağlar önemli bir merkez.

Aladağlar 1995 yılında Milli Park konumuna alınmış.

Doğa tutkunlarının ve özellikle tırmanış sporuyla ilgilenenlerin zorlu parkurlarıyla en çok tercih ettiği uğrak yerlerinden olan Aladağlar Milli Parkı

aynı zamanda çadır kampı sevenlerinde gezi rotaların da ilk sıralarda.

Ama çadır yerine bungalov tarzı bir konaklama ararsanız bölgede profesyonel hizmet veren bir işletme mevcut. İşletmede bungalovların yanı sıra bir de kafe var.

Konum için tıklayınız.

*Yenice Ormanları Kamp Alanı / Karabük

Karabük il merkezine 35 km uzaklıktaki Yenice ormanları doğanın içinde kamp yapmak isteyenler için uygun.

Belirli kamp alanları var ve kamp için gelen turistlere sadece bu bölgelerde kamp yapmaları uyarıları yapılıyor.

Bunlar arasında en çok tercih edilenler; Şeker Kanyonu, Sorgun Yaylası, Kent Ormanı ve Eğriova Göleti’dir.

Özellikle Eğriova Göleti çadır kampı için oldukça uygun.

Tabi herhangi bir işletme ve tesis olanağı yok. Yanınıza kalacağınız süre kadar her türlü ihtiyacınızı alarak gitmelisiniz, tamamen doğayla başbaşasınız.

Tuvalet, çeşme ve piknik masaları bulunmaktadır.

Adres: 78700 Kuzdağ Yenice Karabük

Konum için tıklayınız.

*Nemrut Dağı Milli Parkı / Adıyaman

Dünyanın en etkileyici gün batımının ve gün doğumunun yaşandığı Nemrut Dağı, Kommagene Krallığı’nın geriye bıraktığı heykellerle turistler tarafından en merak edilen yerler arasında. Unesco Dünya Mirası listesine adını yazdırmasıyla da uluslararası boyutta ün kazanmış durumda. Burasının en büyük özelliği insanları çeken yanı güneşin doğuşunu seyretmek. Deniz seviyesinden oldukça yüksek bir noktada bulunduğu için güneş doğmadan önce havada yarattığı renk cümbüşünü çok net gözlemleyebiliyorsunuz.

Nemrut Dağı Milli Parkı’na geldiğinizde isterseniz çadır kurabiliyor ya da karavanınızla geldiyseniz karavanlar için ayrılmış bölümde konaklama yapabiliyorsunuz.

Turistik açıdan çok ziyaretçi kabul ettiğinden burada her türlü hizmet düşünülmüş (WC, duş, dinlenme odası, elektrik, internet) burasının mimarisine uygun olarak inşa edilmiş konaklama yerlerini de tercih edebilirsiniz. Yüzme havuzundan restaurantına pek çok hizmet mevcut.

Nemrut Dağı Milli Parkı’n da yürüyüşler yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz ayrıca bölgede kuş ve kelebek gözlem turları da düzenleniyor.

İletişim Adresi +90 414 347 11 60

Konum için tıklayınız.

Sizin de bu listede olmasını istediğiniz, deneyimlediğiniz kamp alanları varsa yorum kısmına bırakabilir, bizimle paylaşabilirsiniz….