Zaman her şey bir anda olmasın diye vardır demiş Susan Sontag.

Zaman/Zihin denkleminde böldüğümüz olayların akış sırasında kendimize ne katabildiğimiz ve ne eksiltebildiğimiz bugün oluştuğumuz karakterin toplamıdır. İnsan yaşayarak öğrenir, zamanın eliyle biriktirir edindiklerini. Bugün kim olduğunuzu yansıtır zaman.

Gözlerinin derinliklerine bakabildiğiniz her yüzün neler taşıdığını görebilirsiniz içinde. Aynadır zaman.

Zaman her şeyin ilacı mıdır gerçekten?

Zaman acıyı unutturmaz, genele yayar ve bu yayılmanın yarattığı iz düşümle acının ilk andaki yoğunluğunu dağıtarak hafifletir. Ne yaşamak istediğini ise zihin tespit eder, bu sebeple kararlı zihinler acıyı çabuk atlatır, kimileri ise zamanı kötüye kullanır, acıya bağlanır, melankolik olur. Neye karar verirsen onu yaşarsın. İlaç olan zihindir, zamanın yardımcı olmak dışında etkin tedavi etkisi yoktur.

Zaman ileriye dönük umutlarla, kurduğunuz hayallerle atılan adımların oluşturduğu haritanın genelidir. Nereye yöneleceğinizi siz tayin edersiniz ama pusulanız zamandır. Neyi ne zaman yapacağını belirlediğiniz pusula sayesinde doğru anlarda, doğru yerde ve doğru insanlarla birleşerek ulaşmak istediğiniz hayalinize varırsınız. Veya tam aksine hatalar yaparak yoldan çıkabilirsiniz. Zaman bu yolculukların bütünüdür.

 Zamanlama, doğru kullanılırsa enfes bir hediyedir, tam yerinde gelen pası gole çevirmektir. Bu mucizevi anlarla doludur hayat. Bazen öyle Sahneler oluşur ki bir anda rolünüzü oynarken bulursunuz kendinizi. Kaderin planladığı insan üstü olaylar zaman zaman önümüze gelir, nedenini anlayamadığımız şekilde yaşıyor oluruz olanları.. Zaman ve alın yazısı ayrılmaz ikilidir ve iyi bir ekiptir. Adına İlahi adalet deyin, karma deyin ne derseniz deyin, sonunda hep iyilerin kazandığı bir zaman vardır. Zaman hep doğru işler. Olması gereken neyse o olur. Yaşayalım ve görelim.

Ayben Günak