[blockquote style=”blockquote_style1″ align=”aligncenter” textcolor=”#000000″ background=”#e8e8e8″]“İşte en önemli şey bu. Senin sesin! Dünyada hiçbir tarza, hiçbir modaya oturulamayacak kadar senin olan bir üslup, elin gibi, gözün, bakışın, gülüşün gibi senden bir parça.” Zülfü Livaneli[/blockquote]

Hayat şaşırtır, siz olanlara şaşırmayın, doğru alanda durduğunuz sürece, kullanacağınız enstrümanın akordu bozuk olmadığı sürece, doğru notalara basınca ortaya enfes bir müzik çıkacaktır. Şartlar ne olursa olsun, etrafa yayılacak müziğinizi siz kendinize göre belirleyin, güzel yapılandırın, kullanacağınız enstrüman üslubunuz olsun.

Üslubunuz duruşunuzdur. Duruşunuz kimliğinizdir.

Geçerli olan kaya gibi sert durmak değil, esneklik bıraktığınız yerlerden kanatlanan naif bir serçe gibi süzülmeye izin vermektir. Nazik üslubunuzla dokunun hayata, kuşun kanadı gibi yumuşak dokunarak karşılık versin size hayat.

Herkes olaylara kendince farklı tepkiler verir, insanların aynı olmasını beklemeyin. Tecrübelerine, birikimlerine bağlı olarak zayıf veya güçlü olmak bir seçimdir. Zor durumlarda sert çıkış yapan, hoş karşılayan, gülüp geçen, umursamayan veya eyvallah etmeyen farklı farklı kişilerle doludur etrafınız. Öncelikle herkesi olduğu gibi kabul edin. Seçimlerine Saygı duyun. Siz doğru üslupta olduğunuzda etrafınıza da doğru kişileri çekersiniz.

Neyi istersen değil, neyi kendine çekersen onu yaşarsın.  Yüksek frekansta olan biri yaşamını, kendi yaşadıklarından evirerek dizayn ettiği ışığıyla sürdürürken, alçak frekansta olan sürekli kendiyle çatışabilir, etrafındakileri suçlayabilir, olaylara hep aynı yaklaşarak hep aynı sonuçları aldıkça daha da bataklığın dibine çöktükçe çöker. Işığını kaybeder, karanlığa düşer ve yalnızlaşır.[inline_posts type = “same_author” box_title = “Diğer Yazılar” align = “alignleft” textcolor = “# 000000” background = “# fafafa”] Kabul etmek, hoş karşılamak ve uyum sağlamak frekansınızı yükseltir. Işığını kaybedenlerden olmayın. Güzellikle yaklaştığınızda hayat da size cevap verir. Hayat sürekli bir uyumlanma çabasıdır. Döngüyü siz belirleyemezsiniz ama nasıl bir duruş sergileyeceğiniz tamamen sizin seçiminizdir. Bugünkü duruşunuz karakterinizin eseridir.Doğru üslup ile konuşmadığın zaman seni duymazlar. Kulaklarını tıkarlar. Ne söylediğinizden çok tavrınız göze batar. Üslubunu düzeltirsen sözlerin daha çok insana ulaşır. Bir şeyi isteyiş biçiminiz, istediğinizi alınca sürdürme biçiminizde ki maharetleriniz üslup esastır. Aynı şekilde darda kaldığınızda da göstereceğiniz tepkilerdeki tavrınızı üslubunuz belirler.

İnsanları birbirine bağlayan, birbirinden ayıran üsluptur. Devletler arası savaş ve barışı belirleyen de üsluptur. İstediğinizi elde etmek için üslubunuzu her yer de doğru kullanmaya özen gösterirseniz başarırsınız. Üslup kilometreleri yakın eder, uzaklardan çıkıp getirir sevdiklerinizi.

[blockquote style=”blockquote_style2″ align=”aligncenter” textcolor=”#050000″ background=”#faf7f7″ bordercolor = “#fa0707”]Doğru bir üslup kavuşturur, nereye ve kime istiyorsanız…[/blockquote]