Hayata birazda tersinden bakmak hiç fena olmaz..

Bugün biraz değişik bir yerden bahsetmek istedim. Her şeyin tersine durduğu, Tepetaklak Ev… Evet evet doğru duydunuz sanki dünya tersine dönmüş gibi hissedeceğiniz bir yer burası.

Mobilyalar, beyaz eşyalar, dolaplar, abajurlar yani bildiğiniz bir evde olabilecek bütün eşyalar tersine dizayn edilmiş…

Öncelikle çocuk odaklı düşünülmüş ancak büyüklerinde oldukça ilgisini çekmiş durumda, öyle ki fotoğraflarıyla İnstagram da tam bir fenomen olmuş..

Yaklaşık olarak üç yıl önce Ankara’da, Neşeli Köy adıyla bir çiftlikte hayata geçirilen bir projenin İstanbul’da ki devamı burası..

Dışarıdan bakıldığında çatısı yerde olan ev 75 metrekare 2 oda ve 1 salondan oluşuyor. İçeriye adımınızı attığınızda tavanı ayaklarınızın altında, tabanı da tam kafanızın üstünde kalıyor.

2+1 bir evde olabileceğini düşündüğünüz her şey var, dekorasyon ürünlerinin hepsi gerçek. Montajları çok iyi düşünülerek yapılmış ve uzman ekiplerce sürekli kontrol ediliyormuş yani aman ya kafama düşerse korkusu yaşamanıza gerek yok..

[blockquote style=”blockquote_style2″ align=”aligncenter” textcolor=”#030000″ background=”#e6c1c1″ bordercolor = “#000000”]Tepetaklak Ev Nerede[/blockquote]

Tepetaklak Ev İstanbul da ilk olarak Sultanbeyli ilçesi sınırları içerisinde bir AVM’nin otoparkında kurulmuş.

Kamyon dorsesi üzerinde kurulu bir yapı olduğundan İstanbul’un bir çok noktasında karşımıza çıkabilir.

Şu an itibariyle uğrak noktası adresleri:

İSTANBUL – ANADOLU yakası için;

Maltepe Park AVM Otoparkı

İSTANBUL – AVRUPA yakası için;

Maslak 1453 içerisinde hizmet vermekte..

[inline_posts type=”same_cat” box_title=”Diğer Yazılar” align=”alignleft” textcolor=”#050000″ background=”#e8d1d1″][/inline_posts]

Tepetaklak Ev’e Giriş

Tepetaklak Evi haftanın her günü 10:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Girişler ücretli; tam 20 TL, öğrenci 15 TL

0-6 yaş ücretsiz olarak belirlenmiş.

Tepetaklak Ev, özellikle çocuklarınızla birlikte değişik bir hafta sonu aktivitesi için kısa da olsa keyifli bir gezi noktası olabilir..

Ziyaret sonrası yapmanız gereken burada bolca çektiğiniz fotoğrafları telefonunuzda ya da fotoğraf makinenizde 180 derece döndürmek..

 

Tepetaklak ev iltişim Phone: 0533-812-1717

Konum için buraya tıklayınız

 

Keyifle ve Sevgiyle kalın..

 

Şule Beytekin