2019 Trend Makyajlar

Eylülde gel demiştin
Yine bir eylülde geliyorum.
Geçen sene, daha önceki senelerde olduğu gibi,
Yine bir eylülde geliyorum.
Rüzgârın kovaladığı yapraklar gibi,
Kaçarak.
Yağmurun ıslattığı insanlar gibi,
Koşarak,

Bir yaz daha geçti ömrümüzden. Aylardan eylül, mevsim ise sonbahar. En sevdiğim aylardan birinin daha içindeyim. Sanırım eylül hüzün baz ve bohem ruhuma hitap eden en güzel aylardan bir tanesi. Eylül ayının sakinliğini, durgunluğunu bazen hüznünü bazen ise yalnızlığını o dökülen yaprakların hışırtısını ve kartpostal güzelliğinde olmasını yani her şeyini çok ama çok seviyorum.

Yaz’ı artık yavaş yavaş arkamızda bırakıp sonbahar mevsimine merhaba demeye hazırlanıyorsak bugüne ait makyaj konumuz henüz bitmeyen düğün sezonunda sonbahar da evlenecek olan gelinler için sonbahar gelin makyaj trendleri olacak.

Makyaj da her zaman altını çizdiğim konu bir makyajın harika görünmesini bakımı yapılmış sağlıklı cilt görünümünü sağlar. Yaşınıza ve cilt tipinize uygun seçilmiş günlük nemlendirici kremi yine aynı kriterlere uyarak seçilmiş fondöten ve aydınlatıcınızla canlı bir görünüm yakalamanız mümkün. Tüm zamanlar ve mevsimler için gelin makyajlarında öncelikli tercihim sade ve doğal bir görünüm. Nude ve güneş tonlarında gölgeli bir göz makyajı doğal duracak takma kirpikler yanaklar da şeftali ya da pembe dokunuşlar ve aynı tonlarda bir ruj. Gelin makyajlarını gündelik makyajlarından ayrılmasını sağlayacak en önemli nokta makyajı daha uzun saatler taşıyacak ve kalıcı yapacak makyaj ürünleri tercih etmek. Porselen makyaj, gelin makyajlarında gelinlerin bir numaralı tercihi oluyor. Porselen makyajı kullandığınız makyaj malzemeleriniz oluşturuyor. Daha çok sinema, televizyon sektöründe kullanılan stick fondötenler, transparan pudralar, su bazlı far paletleri ve kalıcı rujlar gibi ürünler tercih ediliyor. Sizlere fikir ve örnek olması açısından paylaştığım makyaj modellerinde hem gelinlerimizin masumiyetini ve zerafetini yansıtacak hem de sonbahar güzelliğini ortaya koyacak romantik, doğal ve iddialı makyaj örneklerini tercih ettim. Buğulu göz makyajları, sonbahar kızıllığını yansıtan tonlar dudaklarda ise köyü ve mürdüm rujlarla son derece asil, zarif ve farklı görüneceksiniz.

Mutluluklar ve güzellikler ile Ege Fısıltılarında kalmaya devam edin. Hoşça kalın..

İlkay Güven