Doğayla iç içe yaşam, harika bir deniz, sıcakkanlı insanlar, bol sohbet ve de orman kampı denildiğinde bence akla gelmesi gereken en güzel yerlerden biridir Çubucak.

Çadır ve kamp yeri olan bu muhteşem doğa harikası alanda; ister kendi çadırınız ya da karavanınızla konaklayabilir; isterseniz uygun fiyatlara çadır kiralayarak muhteşem bir tatile imza atabilirsiniz. Sabahları sincap koşuşturmalarını görebileceğiniz, akşamları ay ve yıldız manzaralı sohbetler yapabileceğiniz, ağustos böceklerinin şarkılarını dinleyebileceğiniz mükemmel bir tatil sizleri bekliyor.

Çubucak ’ta neler yapılabilir?

Muhteşem bir doğaya sahip, pırıl pırıl dibi kum gibi bir denize ve harika bir doğaya sahip Çubucak ‘ta yapılabilecek bir sürü aktivite mevcuttur.

Bunlardan ilki tabiki de harika denizin tadını çıkartmak ve bol bol yüzmektir. Ayrıca şehrin gürültüsünden uzakta doğa yürüyüşleri yapmak, bir türlü okumaya fırsat bulamadığınız kitaplarınızı okumak için mükemmel bir yerdir.

Ayrıca kamp alanında bulunan basketbol ve voleybol alanlarını arkadaşlarınızla değerlendirebilir keyifli saatler geçirebilirsiniz. Yine kamp alanında bulunan langırt ve bilardo oyunlarını da oynamak mümkün.

İsterseniz de Marmaris merkeze gidebilir orada vakit geçirebilir ya da oradan düzenlenen turlara, etkinliklere katılabilirsiniz.

Çubucak ‘a nasıl gidilir?

İster özel araçla isterseniz de dolmuşlarla ulaşmak mümkün.

Özel araçlar için Marmaris – Datça yoluna girdikten sonra 23 km sonra Değirmenyanı mahallesini geçince Askeri Dinlenme Tesisleri’nin hemen yanında bulunmaktadır.

Dolmuşla gitmek isteyenler için ise otogardan Hisarönü dolmuşlarına sormanız yeterlidir.

Çubucak kamp fiyatları nedir?

Çubucak Orman Kampı fiyatları; Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın belirlediği fiyatlara göre oluşmaktadır. Açıklanan ücretler; kişisel çadır ya da karavanıyla gelenlerin ücretlerini ifade etmektedir. Açıklanan ücretlerde tüm kampta ortak olarak kullanılan su ve elektrik ücreti 15 TL dahildir. Fiyatlandırmalar günlük ya da sezonluk olarak yapılmaktadır. Konaklama ücreti 4 kişiye kadar geçerlidir.4 kişiden fazla her kişi için çadır/karavan ücretinin %25’i ek ücret alınmaktadır. Kişiler kendi çadırlarını ya da kamp malzemelerini getirmedikleri takdirde ya da eksik olan ihtiyaçlar durumunda; çadır, buzdolabı ve de kamp malzemeleri kiralaması alanda yapılabilmektedir.

Eğer sizde kamp yapmayı seven ya da denemek isteyenlerdensiniz mutlaka buraya gelmelisiniz. Şimdiden hepinize iyi eğlenceler.

Sevgiyle ve Ege Fısıltıları ile kalın

Sevgiler Mine