Gözüm kara kalmadı yara
Oldum rengâ rengârenk
Bazen her şey sararıp solar
Biz hep rengâ rengârenk

Son Trendler

Son zamanlarda artık trend ve moda olan akımlar içimizdeki sıra dışı , cesur kadını da ortaya çıkartıyor. Renklerin dansı beni de bu akıma doğru sürüklüyor ya sizi. Capcanlı renkleri bakımı güzel bir şekilde yapılmış, tertemiz ve hafif fondöten tercih edilmiş ışıl ışıl bir cilt gösterir. Şimdi sezonun popüler makyaj trendi haline gelmiş neon makyajlara bir göz atalım. Ben gözlerimizde bu trend’i uygulayabileceğimiz rengarenk jel kıvamındaki farlarla pigment toz farları çok seviyorum.

Turuncu, mavi, yeşil, pembe, mor, sarı gibi aslında tüm renkleri barındıran bir seçeneğe sahip neon göz makyajınız hangi tarz bir kıyafet’e yakışır, nasıl kombin yapabilirim derseniz önerim elbiseler ve jeanlar derim.Tarz bir görünüm yaratmak o kadar zor değil. Siz kendinizi renklerin güzel dünyasına bırakın.Sadece gözlerde değil dudaklara da neon renkleri yansıtmak mümkün. Dudaklara bu renkleri uygulamak biraz cesaret istiyor haklısınız. Farklı bir görünüm ve tarz arayanların tercihi olacak. Ayrıca renklerin bizde uyandırdığı duyguları da göz ardı etmeyin. Renklerin ruh halimizi kesinlikle etkilediğine ve bizde bir değişim yarattığına inanıyorum. Benim en sevdiğim renklerden birisi mavi diğeri yeşildir.Ve her iki rengin de ortak duygusu kesinlikle sakinleştirici olmasıdır. Sanırım yeşil rengin de dinlendirici olması da beni bayağı bir etkiliyor.Yani renkleri gözardı etmemek gerek. Moralimizin bozuk olduğu bir gün dudaklarımızı mor boyayıp da çıkabiliriz. Benim renklere sığındığım zamanlar  genelde kendimi kötü hissettiğim zamanlara denk geliyor. Mor renk  çok olmasa da ara sıra da mutlaka kullandığım renklerden biridir. Mor’un asaleti , zerafet’i ve bilgeliği kesinlikle gözleriniz’e veya dudaklarınıza yansıyor.

Bu arada dudaklarınızdaki ruj’un daha kalıcı olması için  ruj sürmeden önce mutlaka nemlendirmenizi ve pudralamanızı ve neon tonlarını iki kat sürmenizi tavsiye ederim. Belki çoğunluğumuzun bildiği bir detaydır tabi ama yine de benden size bir makyaj tüyosu olsun.

Yok gibi duran makyajlar yazımı bu linkten okuyabilir siniz.. https://www.egefisiltilari.com/yok-gibi-duran-makyajlar

Ege fısıltılarında tekrar görüşmek üzere güzelliklerle kalın.

İlkay Güven