Bütün kadınlar etrafına ışık saçmak ve her zaman iyi görünmek ister. Bunun için makyaj malzemelerine yada çeşit, çeşit kıyafete tonlarca para vermenize gerek yok. Erkekler her ne kadar sığ görünseler de küçük detaylara çok önem verirler. İşte biliminde gözler önüne serdiği o küçük detaylar…

1- ÖZGÜVEN

Bir kadın kendini ne kadar iyi ve rahat hissederse, karşısında ki insanı da öyle olduğuna ikna eder. Her zaman kendinizi güzel ve rahat hissedeceğiniz kıyafetleri tercih edin ve kendinizden emin bir şekilde dik yürüyün.  Çok özenilerek değilde hemen tek bir tokayla tutturulmuş saçlı kadınları erkekler hem daha seksi hem de daha özgüvenli bulurlar.Çok fazla göz teması kurmayın, bu erkeklerin size karşı olan merak duygusunu uyandıracaktır…

2-GÜLÜMSEMEK

Gülümseme, bir kadının en güzel kıvamıdır. Yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin %69’u kadınların gülümsemelerini makyajlı hallerinden daha çekici buluyormuş. Psikolojik açıdan da bakıldığında size gülümseyen birinden kötü enerji almak neredeyse  imkansızdır. Gülümsemek sizi hem pozitif ve eğlenceli gösterir hem de kendinizden emin bir duruşunuz olduğunu ifade eder.

3-BAKIMLI OLMAK

Bakımlı olmak full makyaj gezmek demek değildir. Her anlamda kendine değer vermek, kendini sevmek ve biraz daha kendinizle vakit geçirmeniz gerekir. Cilt bakımınıza daha fazla zaman ayırın ve cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.  Erkekleri hem psikolojik hemde fiziksel olarak uyaran duyulardan birisi koku almadır. Sık sık parfüm değiştirmekten vazgeçin ve eğer kimlikleşmiş bir kokunuz varsa fark edilmeniz ve akılda kalmanız kaçınılmazdır. Temiz ve sade olmak her zaman daha olumlu sonuç verir.

4-ETKİLİ İLETİŞİM

Erkekler birlikte oldukları kadınlardan kendilerini tamamlamalarını ister. Çevreye karşı iyi bir görünüş, yalnız kaldıklarında saatlerce konuşabilmek, sosyal hayata ortak bir bakış ve onları anladığınıza inanmak isterler. Kıskançlığınızın dozunu iyi ayarlayın, kıskançlığın sonu güvensiz bir ilişki olduğu için erkekler en çok kıskanç kadınlardan kaçıyor. Kıskandığınız konuyu küçük ve rahatsız etmeyecek tavırlarla belli etmeye çalışın ki yersiz tartışmalara yol açmayın. 

5-DEKOLTE

Dekolte, kadınların çekiciliğini vurgulayan en önemli şeyler arasındadır. Yapılan bir ankette erkeklerin çoğu dekolteyi, kadınların gizli silahı olarak gördüğünü söylüyor ve bence çok haklılar 🙂  dozunda verilmiş bir dekolte erkelere çıplaklıktan daha çekici görünüyor. Bu dengeyi tutturmakta çok önemlidir, öncelikle tarzınızı ve fiziğinizi tanımalısınız. Sade düz bir elbisede bacak yada göğüs dekoltesi sizi hem şık hem daha özgüvenli gösterir.

6-DOĞALLIK VE SAMİMİYET

Düşünülenin aksine erkekler doğal ve samimi kadınları her zaman bir adım önde tutar. İnsanlarla göz teması kurmaktan kaçınmayan, hatalı olanlarla hiç çekinmeden tartışabilen ve fikirlerini saklamayan kadınlar erkeklere çok etkileyici gelir. Cesur kadınlar, utangaç olanlardan her zaman daha çekicidir. Sinirli haliniz (tabi bir başkasına kızdıysanız) erkekler üzerinde afrodizyak etkisi yaratabiliyor. Kendiniz gibi olmanız her zaman için daha faydalıdır…

7-ZEKA

Erkekler zeki kadınlardan bir nebze korkuyor olsalar da inanılmaz çekici buluyorlar. Sadece modadan ve gereksiz televizyon programlarından bahseden kadınlardan ziyade sanata, dünyaya, olaylara ve hatta siyasete farklı bakış açıları geliştiren kadınlar daha çok ilgilerini çekiyor. Bunun için kadının en iyi okullardan mezun olmuş olması gerekmiyor. Hayatı sorgulayabilen, algısı açık araştırmacı bir kadın her zaman erkeklerde merak duygusu uyandırıyor.

Bir sonra ki yazım da görüşmek üzere.. Sevgiyle kalın Ege Fısıltıları ile kalın..

Burçin