İzmir‘de hala keşfedilmemiş öyle çok cennet yer var ki.. İşte bunlardan biri de Dikili ilçesine bağlı olan ”Kalem Adası”.

Özel günlerinize ev sahipliği yapabilecek olan ada, romantik anlar geçirmek isteyen çiftlere  özellikle göz kırpıyor. Burayı keşfetmiş olanlar tıpkı Salda için belirttikleri gibi Kalem Adası’na da ”Türkiye’nin Maldivleri” diyorlar.

Kalem Adası’nda konaklayabileceğiniz tek mekan ”Oliviera Resort”. Otelin otoparkına arabanızı parkederek yaklaşık 1 dakikalık mesafede olan adaya küçük teknelerle geçebiliyorsunuz. Gün boyu sizi ücretsiz adaya ulaştıran tekne gece yarısından sonra ücretli oluyor.

Adaya adımınızı attığınızda Kalem Adası Sokağı tabelasını ve sizi karşılayan koskoca  aslan heykelleri görüyorsunuz. Aslan heykeller tıpkı Budapeşte’deki Aslanlı Köprü’yü andırıyor.

Tek katlı küçük villalarda konaklamanızı gerçekleştirirken, sabah ve öğle yemeklerinizi farklı restaurantlarda ala carte olarak alıyorsunuz. Otel içerisinde fazla aktivite olmadığı için özellikle akşam yemeklerini bu şekilde yemek, hoş sohbetleri uzatabilmek için güzel bir alternatif olabiliyor.

Denizinden bahsedecek olursak; ince kumlar ile bezenmiş tertemiz bir su karşınıza çıkıyor. Editörün notu olarak belirtmeliyim ki soğuk denizden hoşlanmayan birisi olarak soğuk denizden hiç bu kadar keyif almamıştım. Suyun berraklığı, tazeliği sayesinde tüm hücrelerimin yenilendiğini hissettim.

Bir çok ünlüye de ev sahipliği yapan mekan denizin hemen dibindeki özel locaları ile kumsal keyfinize ekstra konfor katıyor. Eğer su altı sporlara meraklıysanız, otel içerisindeki dalış vb. faaliyetlere de katılabilirsiniz.

Eşsiz manzarası, doğası ve huzuru ile Kalem Adası’na mutlaka bir şans verin..

Gizem Şeho