Kamp yapabileceğiniz, en ideal mevsimler yaz ve ilkbahar aylarıdır. Bu mevsimlerde en ideal kamp alanlarını sizler için derledik. Yapmış olduğumuz araştırma sonucu, her bütçeye göre uygun kamp alanları bulduk. Araştırmamız sonunda, vardığımız netice ikiye ayrılmaktadır. Sonuç olarak, İstanbulun denizli veya orman içi iki çeşit kamp alanları vardır. Bu kamp alanları arasında, elemeler yaparak sizler için en mükemmel olan yerleri seçtik. İşte sizlere has seçmiş olduğumuz İstanbulun en güzel kamp alanları.

Semizkum Mocamp

SİLİVRİ SEMİZKUM MOCAMP

İstanbulun en güzel kamp alanlarından biri olan, Semizkum Mocamp kamp ve tatil beldesi sizleri bekliyor. İstanbul Silivri Semizkumlar mevkiinde yer alan kamp yeri, uzak kamp alanlarına gidemeyecek durumda olanlar için idealdir. Denize yakın kamp yapmak isteyenler için 250 metre kumsalı bulunan, tesis ziyaretçilerinden olumlu tepkiler ve mesajlar almaktadır. Semizkum Mocamp, sizlere sadece karavan veya çadır sunmaz. Aynı zamanda, bungalov evlerinde konaklama imkanı da sunar. Tesis, sizlere tüm ihtiyacınız olan olanakları sunar. Yaz ve kış aylarında konaklama fiyatları farklılık gösterir. Tesiste konaklama yapan müşterilere deniz ücretsiz olup, karavan veya çadırlarda konaklayanlar için ücretlidir. Tesis hakkında daha fazla bilgi ve güncel fiyatları öğrenmek için Semizkum Mocamp Sitesinden bilgi alabilirsiniz. Unutmadan, Esenler ya da Harem otogarlarından Tekirdağ – Çorlu yönüne giden otobüslere binip Karagöz mevkiinde inerek kamp alanına varabilirsiniz. Şahsi aracıyla gelenler, E-5 ya da TEM oto yolundan ulaşabilirler.

Green Park Kamping

AĞVA GREEN PARK KAMPİNG

Green Park Kamping, İstanbul sınırlarında tatil yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi. Denizi ve tabiatı bir arada sunan tesis, müşterileri tarafından öneriliyor. Tesiste, yüzmek isteyeler için 3000 metrelik bir kumsal vardır. Sınırlı sayıda, karavan ve çadır kapasitesi olan tesis dört mevsim hizmete açıktır. Tesisin sunduğu, bungalov çadır ve odalarda kalmak istemeyenler için de elektrik, duş, Wifi hizmetleri verilir. Denize girmek isteyenler tesisin sunduğu, şezlong, şemsiye ve soyunma odalarını kullanabilirler.

Ağvaya bağlı olsa da Şile veya Ağva üzerinden toplu taşıma ile gelinebilir. Eğer şahsi aracınızla gelecekseniz, Ümraniye-Çekmeköy rotasından Şileye daha sonra kamp alanına ulaşabilirsiniz. Denize sıfır olan Green Park Kamping hakkında merak ettiklerinizi ve güncel fiyatlarını öğrenmek için Green Park Kamping sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Gelesun Kamp Land Camping

AĞVA GELESUN KAMP LAND CAMPİNG

Her türden turist, Ağvada bulunan Gelesun Kamp Land Camping alanına gelir. Çünkü, yürüyüş parkurları, lezzetli yemekleri, denizi insanları çekmektedir. Yanında çadır taşımak istemeyenler, tesisin çadırlarını kaç gün kalacaklarsa kiralayabilirler. Kampta olduğunuz süre boyunca, ihtiyaç duyacağınız duş, tuvalet, çeşme, elektrik, buzdolabı ve mutfak gibi ihtiyaçlarınızı tesis karşılamaktadır. Çocuk ziyaretçiler için 7 yaş ve üzeri için ücret alınmaz. Tesisin konaklama ücreti ve süreleri hakkındaki sorularınız için 05322062274 arayınız.

Ayvat Bendi Tabiat Parkı Kamp Alanı

Genel olarak, Belgrad ormanları içinde bulunan dokuz parktan biri olan kamp alanı ziyaretçi akınına uğruyor. 1765 yılında, III. Mustafa 50 hektarlık geniş bir alana kurulu bu ormana Ayvat Bendi adında bir bent yaptırır. Piknik, kamp ve yürüyüş için tercih edilen park çok sık ziyaretçi akınına uğrar.

Büfelerin, lokantaların ve çocuk oyun alanlarının bulunduğu parka ulaşım gayet kolay. Yenikapı – Hacıosman metrosunun son durağında inin. Hemen orada kalkan 42HM otobüslerine binerek son durakta inin ve parka alanına doğru yürüyün. Parkın adı bend sayesinde bugün Ayvat Bendi Tabiat Parkı Kamp Alanı olarak anılmaktadır. Kamp ücretleri vardır:

Tam kişi başı 6 TL,öğrenci kişi başı 3 TL, bisikletli 6 TL, motosiklet ve ATV 9 TL.

Kamyon, Pikap ve Otomobil 18 TL, minibüs 54 TL, midibüs 90 TL, otobüs 162 TL.

Fatih Ormanı Tabiat Parkı ( Küçük Belgrad)

FATİH ORMANI TABİAT PARKI / KÜÇÜK BELGRAD

Fatih Ormanı Tabiat Parkı bol oksijenli sessiz ve sakin bir ormandır. Girişler, ücretli olsa da öğrenci indirimi vardır. Güncel ücretler hakkında bilgi için parkın sitesini ziyaret ediniz. Fatih Ormanı Tabiat Parkı ya da Küçük Belgrad web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ormana ulaşım, Hacıosman metro durağına gelince 59 RK belediye otobüsüne binebilirsiniz.

Bu otobüs parkın tam önünden geçmektedir. Yine dönüş rotasını, geldiğiniz yoldan takip ederek belirleyebilirsiniz. Kamp sürecinde ihtiyacınız olacak olan her şey parkın içinde vardır. Tuvalet, çöp konteynırları, çeşme, piknik alanları, yağmur barınağı gibi pek çok ihtiyacınız karşılanmaktadır.

Ayrıca, özetlemek gerekirse mükemmel bir havası ve suyu vardır. Şehre yakın olup, bu denli iyi korunması insanları hayran bırakmaktadır. Oksijeni bol, kuşların cıvıltıları eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz. Dilerseniz ailece veyahut arkadaşlarınızla ya da sevdiğinizle piknik yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise, hafta sonu kaçamağı yaparak kamp yapabilirsiniz.