2022 yılında İstanbullun en favori kahvaltı salonlarını sizler adına araştırdık. İstanbullun iki yakasındaki en uygun fiyatlı kahvaltı salonlarını derledik. Kaliteli hizmetler veren restoran ve kafelerin arasından sizler adına elemeler yaptık. Birbirinden başarılı ve alanlarında en iyi hizmetleri veren kafe ve restoranların listesini yazımızda paylaşıyoruz. Hangi restoran ve kafelerin hangi mutfaklara ağırlık verdiğini sizler için inceledik. İşte mutfakları ve kafeleri ile İstanbullun en favori kahvaltı salonları…

İstanbul Anadolu Yakası Kahvaltı Salonları

Üsküdar Çengelköy – İnci Bosphorus

ÜSKÜDAR – ÇENGELKÖY – İNCİ BOSPHORUS

Üsküdarın gözde semtlerinden Çengelköy’de yer alan bir restorandır. Yılların tecrübeli aşçılarıyla iş birliği yapıyorlar. Seri bir hizmet veren titiz ve dikkatli garsonlarıyla size kendinizi özel hissettiriyorlar. Temiz, müşterilerini memnun etmeye gayret gösteren bir restorandır. Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere denize sıfır ve zengin bir serpme kahvaltıya sahiptir. Restoranda kahvaltı sadece serpme olarak sunuluyor. 12 yaş ve altı ücretsiz kahvaltı hakkına sahip. Yetişkinlerde kişi başı 235 TL kahvaltı yapabiliyorsunuz. Haftanın 7 günü 09:00 dan 00:00 ‘e kadar açık bir mekandır. Restoran hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Özel aracıyla gidecekler için yol tarifi sitede yer almaktadır. Bilgi ve rezervasyon adına aynı numaralar kullanılıyor.

Üsküdar Kuzguncuk – Fethi Paşa Sosyal Tesisleri

ÜSKÜDAR – KUZGUNCUK – FETHİ PAŞA SOSYAL TESİSLERİ

Üsküdar’da bulunan Fethi Paşa Korusunda yer alır. Koruda iki kahvaltı salonu vardır. Fethi Paşa Sosyal Tesisi korunun biraz üzerindedir. Korunun sosyal tesisi pazar günleri çok yoğun olmaktadır. Pazarları erkenden giden ziyaretçiler yoğun ve baş ağrıtan kalabalıktan uzak olurlar. Bir çay ve kahvaltı tabağı kişi başı 28 TL dir. Sınırsız çay ve serpme kahvaltı kişi başı 75 TL olarak geçmektedir. Koruya ulaşım için Üsküdar metrosunda inmeniz gerekir. Metrodan inince Paşalimanı caddesi Nacak sokağa yürümeniz gerekiyor. Özel aracıyla gelecekler için buraya yol tarifi bırakıyorum.

Kadıköy Caferağa Moda Caddesi – Naan Bakeshop

KADIKÖY MODA CADDESİ NAAN BAKESHOP

Moda caddesinde uzun yıllardır hizmet veren Naan Bakeshop bir fırın ve kafedir. Ekşi mayalı hamurdan yapılan ekmekleri yok satmaktadır. Meşhur Kruvasanları ve cappucinonun mükemmel harmanıyla tadı damağınızda kalacak bir deneyim yaşayacaksınız. Mekanda en fazla satan ürünler Shaksuka Menemen ve Croque Naan menüleridir. Serpme kahvaltı olmasa da menüler yoğun talep görmektedir. Baharatların orta acılı yaptığı Ortadoğu Menemeni yeşil elma ve tost melbaya ile sunulmaktadır. Bu menemene verilen isim Shaksuka Menemendir. Fiyatı kişi başı 77 liradır. Kars gravyeri ve füme eti ile sarmalanan Croque Naan menüsü 94 TL dir. Menü pişirilirken iki dilim ekşi mayalı ekmek üzerine yumurta kırılarak yapılmaktadır. Kafeye gitmeniz için yol tarifini sizlere buradan iletiyorum.

Şile İmrendere Caddesi-Horozlu Ev

ŞİLE İMRENDERE CADDESİ HOROZLU EV KAFE

Şilenin İmrendere caddesinde yeşil çimlerin üzerinde horozlu figürlerle bezeli bir cennet bahçesi. Yemyeşil ve canlı bir bahçede masmavi servislerle sunulan kahvaltılar. Buram buram börek çörek kokuları ve ev yapımı reçellerle sağlığın doruğuna varırsınız. İstanbullun merkezinde ve sanayisinde bulunan kirli havadan eser yoktur. Merkeze çok da uzak olmasa da İstanbullun cennet köşelerindendir. Bittikçe yenilenen kahvaltı ve sınırsız çay kişi başı 180 TL dir. Yeşiller arasında oksijen deposu bir kafe Horozlu Ev. Yol tarifi için buraya tıklayabilirsiniz. Yol tarifinden iletişim numarasına ulaşabilirsiniz. Pazartesinden çarşambaya kapalı olan mekan perşembeden pazara hizmet vermektedir. Saat 09:00 ile 23:00 a kadar açıktır.

İstanbul Avrupa Yakası Kahvaltı Salonları

Beşiktaş Bebek – Baylan Kafe

Baylan Kafede dünya mutfağını bulacaksınız. Kahvaltı menülerinde sırasıyla; klasik kahvaltı tabağı, kruvasanlı Fransız kahvaltı tabağı, marmelatlı kontinental kahvaltı tabağı var. Söğüş kahvaltı tabağı, İtalyan ve Türk peynir kahvaltı tabağı, avokado salatası kahvaltı tabağı sunumları yapılmaktadır. Bebekte bulunan bu kafede bir kahvaltı masasında dünyanın güçlü ülkelerinin kahvaltı menülerini tadacaksınız. Eğer sizde hazırsanız Baylan kafe sizi bekliyor. Kafenin yol tarifini buradan alabilirsiniz…

BEŞİKTAŞ BEBEK BAYLAN KAFE

Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi – Emirgan Korusu Sarı Köşk

07:00 ile 23:00 arasında açık olan Emirgan Korusu yaya girişlerde ücretsizdir. Özel araçlarla gelenler 30 TL otopark ücreti öderler. Koruda bulunan Sarı, Pembe ve Beyaz Köşkler saat 09:00 ile 23:00 arasında ziyarete açıktır. Köşk hafta sonu 09:00 ile 13:00 arasında hizmet vermektedir. Sarı Köşkte tek kişilik kahvaltı tabağı 89 TL dir. İki kişilik Mega Kahvaltı 249 TL. Eminönü ve Beşiktaş’tan kalkan 22, 25 E,40 T, 42 T Sarıyer yönüne giden otobüslerin hepsi buradan geçer. Emirgan durağında inip 5 dakika yürüyüp koruya varabilirsiniz. Özel araçlarıyla gelecekler için yol tarifi bırakıyorum.

SARIYER EMİRGAN KORUSU SARI KÖŞK

Galata – Beyoğlu Şahkulu Mahallesi – Privato Cafe

Tünelden Galataya giden yolda ara sokakta yer almaktadır. Ev huzuru ve sıcaklığını yansıtan bir ambiyansı vardır. Candan ve nazik personelleri ile müşterilerinde mutluluk yaratırlar. Kurumsal yapılarının temeli saygı ve güvene dayalıdır. Öncelik çalışan ve yönetim arası bağa dayalıdır. Müşterilerin yoğun ilgi gösterdiği kafede köy kahvaltısı yoğun talep almaktadır. Bölgeye göre fiyatları gayet makuldür. Köy kahvaltısı kişi başı 70 TL dir. Privato cafeye gidip eşsiz kahvaltı menülerinden deneyimlemek için buraya tıklayınız.

GALATA – BEYOĞLU PRIVATO CAFE

Beyoğlu Cihangir Kahve 6

7 gün 09:30 dan 21:30 kadar açık olan kafede huzurlu ve mutlu bir kahvaltı sizi bekliyor. Birden fazla kahvaltı menüsü ile her zevke ve damağa hitap etmektedir. İki kişilik kahvaltı kişi başı 90 TL olarak fiyatlandırılır. Tek kişilik kahvaltıların fiyatları ve türleri değişmektedir. Alanında uzman aşçılarla çalışan Kahve 6 zamanında ve sıcak servis yapan kadrosuyla takdir toplamaktadır. Fiyatları lezzetli kahvaltıları uygu fiyata sunduğunun göstergesidir. Kahve 6 yol tarifi için tıklayınız

BEYOĞLU CİHANGİR KAHVE 6