[blockquote style=”blockquote_style1″ align=”aligncenter” textcolor=”#666666″ background=”#ee6363″]2020 Yılının En Genç Gösteren Makyaj Trendleri Bu Yazımız Da![/blockquote]

Kadınlar özellikle 30 yaşından sonra yüzlerindeki kırışıklıkları fark etmeye başlarlar. Her ne kadar bu hafif belirgin çizgiler her kadına ayrı bir güzellik katsa da bazen belli başlı makyaj teknikleri ile pürüzsüz bir cilt sahibi olmak da mümkündür. Genç gösteren makyaj hileleri ile olduğunuz yaştan en az 10 yaş daha genç gösterebilirsiniz. İşte 10 yaş daha genç göstermek için makyaj teknikleri.

Canlı ve Işıltılı Fondötenler İmdadınıza Yetişiyor

10 yaş daha genç gösteren makyaj teknikleri denildiğinde başı doğru fondöten seçimi çekiyor. Özellikle 30 yaşından sonraki süreçlerde ortaya çıkan minik çizgileri yok etmek için daha ışıltılı ve nemlendirici oranı yüksek fondötenleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Mat ve cansız fondötenler cildinizi daha solgun ve yaşlı gösterecektir. Mat ürünlerin yüz çizgilerinizi ortaya çıkartmak gibi de bir özelliği vardır. Bu sebeplerden dolayı ışıltılı ve parlak ürünleri tercih edebilirsiniz.

Ayrıca ışığı yansıtan fondötenler de cildinizin daha sağlıklı ve canlı gözükmesini sağlar. Bu tip ürünler ince bir tabaka halinde uygulandığında da cildinizi oldukça genç ve canlı gösterecektir.

Ruj Seçerken Dikkat!

Genç gösteren makyaj hileleri arasında doğru ruj seçimi de geliyor. Dudak çevrenizdeki çizgileri belli etmemek ve yüzünüze daha sevimli bir görüntü katmak için pembe renkli rujları tercih edebilirsiniz. Pembe tonlarındaki rujlar ile daha canlı ve genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kırmızı ve daha koyu renkli rujlar gerek dudak çevresindeki çizgileri ön plana çıkartırken gerekse de yüzünüze daha olgun bir ifade yerleşmesine neden olacaktır. Bu yüzden cilt tonunuza da en uygun pembe rujlardan birini seçebilirsiniz. Beyaz tenliler için şeker pembe tonları uygun kaçarken esmer ve buğday tenliler için daha koyu pembe tonları uygun olacaktır.

Makyaj Bazı Yine İmdadınıza Koşuyor

Makyaj teknikleri arasında oldukça önemli bir yere sahip olan makyaj bazı, genç bir görüntü elde etmek isteyenler için de ideal bir üründür.

Makyaj bazını diğer ürünleri yüzünüze uygulamadan önce sürmenizde fayda olacaktır. Bu ürün, cildinizdeki çizgileri büyük ölçüde kapatacaktır.

Makyaj bazı aynı zamanda cildin daha yumuşak, canlı ve pürüzsüz görünmesine de yardımcı olan bir üründür. Bunların yanı sıra baz ile makyajınızı gün ya da gece boyunca daha kalıcı bir hale getirebilirsiniz.

Göz Makyajı ile Gençleşin

Doğru uygulanan bir göz makyajı ile olduğunuzdan daha genç gözükmek oldukça mümkün.Tek yapmanız gereken doğru teknikleri öğrenmek ve uygulamak.

Bunun için de eyeliner uygulamasını yaparken hafif kalkık kuyruklu bir uygulama yapabilirsiniz.Bu yöntem düşük gözkapaklarını daha derli toplu ve kalkık gösterecektir.

Bunun yanında göz çevrenize uygulayacağınız kapatıcı ürünlerin toz olmasından ziyade krem olmasını tercih edebilirsiniz. Krem kapatıcılar çizgilerinizi gizlemede daha etkili olacaktır.

Son olarak da göz kalemi seçimlerinizi de bej ya da beyaz renk tonlarından seçerek yapabilirsiniz. Göz içine beyaz ya da tonlarındaki kalemlerden çekmek daha canlı bir bakışa sahip olmanıza olanak sağlar.