Kış tatili için Ege’de muhteşem bir yer! Bozdağ,

 İzmir şehir merkezine 110, Ödemiş’e ise 26 kilometre uzaklıktaki Bozdağ Kayak Merkezi, 1988 yılında kurulan bir tesis. Ege Bölgesi’nin sıcak iklimi nedeniyle kayak sezonun geç başlayıp erken bittiği Bozdağ’a gitmek için en uygun dönem, kar seviyesinin yoğun olduğu aralık ve mart ayları arası.

Şubat ayında Dağcılık Şenlikleri için bölgeye gelen yüzlerce doğa tutkununu ağırlayan Bozdağ, bu kapsamda zirve yürüyüşlerine ve kamp etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Bahar aylarında ise kış döneminde arkasına saklandığı beyaz örtüden kurtulan bu etkileyici bölge, yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin uğrak adresi haline geliyor.

Sadece kayak yapmak için değil, kamp ve piknik yapmak içinde birçok güzel manzaraya sahip Bozdağ doğayla iç içe olmak isteyenlerin gitmesi görmesi gereken yerlerden.

Otel tesisi, havası, doğasının yanı sıra İzmir Ödemiş ilçesine bağlı olan, doğa gezginlerinin uğrak noktası Gölcük beldesine yakınlığı Bozdağ’a sadece 20 dakikalık mesafede. Kışın donan gölün görsel şölenini görmek isteyenlerin Gölcük beldesine ulaşım kolaylığı ve Anadolu’nun en güçlü devletlerinden biri olarak bilinen Manisa’nın Salihli ilçesinde yer alan Lidya Sardes Kenti de çok yakın. Sardes şehir kalıntılarını da görüp doğayla tarihi buluşturan renkli bir tatil rotası isteyenler için unutulmaz anılar biriktirilecek şahane bir ege tatili olacak.

Ege fısıltılarına kulak verin, sevgiyle kalın.

Güneşin kızı Gülşah