Eğer doğanın mucizelerini görmeyi, keşfetmeyi seviyorsanız işte burası tam size göre.

Özellikle yazın binlerce turistin ziyaret noktası olan Turgut Şelalesi buz gibi suyuyla, mis gibi kokan günlük ağaçlarıyla, doğanın içinden geçen patika yürüyüş alanlarıyla tam bir huzura ev sahipliği yapmaktadır.

Muğla’nın Marmaris ilçesi Turgut mahallesinde yer alan doğa mucizesi şelale bu bölgenin ünlü bir ziyaret noktasıdır.

 Suyun ve ormanın buz gibi soğukluğunu hissedip serinleyebileceğiniz, serinlerken oturup gözleme yiyebileceğiniz küçük bir işletmeye sahiptir. Buraya kadar gelmişken buz gibi şelale suyunda yüzmemek bence ayıp olur ama şimdiden uyarayım su gerçekten çok soğuk eğer hassas bir yapıya sahipseniz girmenizi pek önermem.

Patika yollardan yürüyüş yapabilir ve şelalenin en sonunda bulunan Kelebekler vadisine ulaşıp huzuru derinliklerinizde hissedebilirsiniz.

Maalesef kamp yapmak isteyenler için üzücü bir haberim var burada kamp yapılmasına izin verilmiyor. Eğer kamp eşyalarınız ile gelecek olursanız büyük ihtimal girişte sizden alacaklardır.

Burada harika fotoğraflar çekebilir, sosyal medyanıza bir anı bırakabilirsiniz.

Çok fazla turist geldiği için biraz kalabalık olabiliyor ama bu buraya uğramadan geçmek için bir bahane değil. Ayrıca şelaleye giriş ve otopark ücretsiz sadece orada yemiş olduğunuz yiyeceklerin ücreti size ait.

Buraya Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Maalesef direkt olarak şelaleye getiren sadece gezi turları araçları var ama eğer özel araçla gelirseniz ya da özel araç kiralarsanız Datça yolu üzerinden Selimiye sapağına sapmanız yeterli.

Umarım yazımı beğenir ve bu muhteşem yeri görmek istersiniz.

SEVGİ VE EGE FISILTILARI İLE KALIN SEVGİLER MİNE