Eğer doğanın mucizelerini görmeyi, keşfetmeyi seviyorsanız işte burası tam size göre.

Yazın binlerce turistin ziyaret noktası olan Turgut Şelalesi ; suyu buz gibi olan, miss gibi günlük ağaçları ile doğanın patika içinden yollarıyla bizleri karşılıyor.

Muğla’nın Marmaris ilçesi, Turgut mahallesinde yer alan ; doğa mucizesi bu şelale bu bölgenin ünlü bir ziyaret noktasıdır.

 Suyun ve ormanın buz gibi.. soğukluğunu hissedip serinleyebileyebilir, serinlerken oturup gözleme yiyebilirsiniz. Küçük bir işletmeye sahip olan Turgut Şelalesi; buraya kadar gelmişken buz gibi şelalesinde yüzmemek ayıp olur bence.. Ama şimdiden uyarayım su gerçekten çok soğuk eğer hassas bir yapıya sahipseniz girmenizi pek önermem.

Patika yollardan yürüyüş yapabilir ve şelalenin en sonunda bulunan Kelebekler vadisine ulaşıp huzuru derinliklerinizde hissedebilirsiniz.

Maalesef kamp yapmak isteyenler için üzücü bir haberim var burada kamp yapılmasına izin verilmiyor. Eğer kamp eşyalarınız ile gelecek olursanız büyük ihtimal girişte sizden alacaklardır.

Burada harika fotoğraflar çekebilir, sosyal medyanıza bir anı bırakabilirsiniz.

Çok fazla turist geldiği için biraz kalabalık olabiliyor ama buraya uğramadan geçmek bir bahane değil. Ayrıca şelaleye giriş ve otopark ücretsiz sadece orada yemiş olduğunuz yiyeceklerin ücreti size ait.

Buraya Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Maalesef direkt şelaleye getiren sadece turları araçları var. Ama özel araçla gelirseniz ya da özel araç kiralarsanız eğer; Datça yolu üzerinden Selimiye sapağına sapmanız yeterli.

Umarım yazımı beğenir ve bu muhteşem yeri görmek istersiniz.

SEVGİ VE EGE FISILTILARI İLE KALIN SEVGİLER MİNE