Her Yer Güzel Ama Bizim Ev Datça Ayrı Güzel..

Yunanlı bir filozofun dediğine göre; “Tanrı uzun ve sağlıklı yaşamak isteyenleri Datça’ya gönderir” diye boşuna söylememiş. Mavinin her tonunu bulacağınız, eşsiz koylarının görkemiyle, yazın ılık esen meltemiyle, pembe, sarı, turuncu begonvilleriyle.. Hayaller kurdurtan, kendinizi bulacağınız ve asla sıkılmayacağınız o güzel doğası ile ; ve manzarayla Datça’nın eşsiz olduğunu hepimiz biliyoruz. Öyle ki her gittiğinizde; aklınızda kalan, size güzel hatıralar bırakan keyif dolu günler yaşayacağınız güzel bir yere götürüyoruz sizleri.. İşte o yer BİZİM EV DATÇA..

Kargı Koyunun eşsiz manzarası ile ; kendinizi evinizdeymiş gibi hissetirecek, doğası ve muhteşem deniz manzarası ile tatilinizin ; tam anlamıyla hakkını verip kalbinizin fethedeceğinizi düşünüyorum.. Sabah kalktığınız da; manzaraya karşı hamakta sallanırken elinizde kitabınız, arka fonda radyo da çalan müziğinizin sesiyle rahatladığınızı hissedin.. Ve “ İyi ki Bizim Ev Datça’ya gelmişim” diyeceğinizden eminim..

Taş Evin Verdiği O Huzur

Mimarisi

Mimarisi aslında çok eski olup orijinalliğini hiç bozmadan yeniden restore edilmiş. Eski nostalji yapısıyla beraber turkuaz renginde hayat bulup bizlere kapılarını açmış. İyi ki de açmış oteldi pansiyondu derken insan birazcık olsun sessiz, sakin bi yer arıyor. Kendi evi gibi bi yer istiyor doğrusu. Taş evin verdiği huzur.. Kargı Koyunun eşsiz manzarasına şahitlik ederken, bahçesindeki mis kokulu çiçekleri adeta cenneten bir köşe sunuyor.

İnstagram hesaplarında adını sıkça duyduğumuz ve beğenmekten asla sıkılmadığımız Bizim Ev paylaşımları içimizi ısıttığı doğrudur. 22 metrekarelik bir alanda; asma katta sadece yatak odası bulunan, aşağıda ise ; turkuazın renklerine hakim olan şirin mi şirin açık mutfağıyla; özel tasarlanan tuvalet ve banyosuyla şık, modern ve nostalji bir hava katıyor resmen. Küçük ama bi o kadar kullanışlı hale getirmişler ki ; özellikle nostalji havasıyla hem keyif veriyor hem de kendi evinizdeymiş gibi konfor sağlıyor.

Ulaşımı

Evin mimarisi ve manzaradan ziyade aslında tamamen; bağımsız özgün bir yerde olması da biraz daha cazip hale getirmiş bence.. Yani hem Datça sahiline 3 km uzaklıkta olup; hem de yakınındaki  tesise 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan; Bizim Ev konumuyla her yere yakın olduğu için tercih edilen bir ev aslında.. Gününüzü yollarda geçirmezinden ziyade hemen yakınlık göstermesi avantaj sağlıyor haliyle.. Yeri gelmişken ; Kargı Koyuna 2 km, Muğla merkeze 125 km, Dalaman Havalimanına da 165 km rahatlıkla gelebilirsiniz. Sizin için sanki çok özelmiş bir hissiyat veren; o atmosferiyle çok güzel bi deneyim yaşayacağınızdan eminim..

Kısa Bir Bilgi

Unutmadan bir de Bizim Ev tatilcileri için; buzdolabı, ocak, temiz çarşaf bulunup  yiyeceklerinizi ise kendiniz getiriyorsunuz. Yani gelirken kendinize göre sevdiğiniz ürünleri alarak menünüzü kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bizim eve gelen tatilcilerin bir çoğu yemek işlerini kendileri hallettiklerini biliyorum. Mesela ; yanınıza sabah ve akşam öğünleri için yiyecek, içecek ya da çayınızı kahvenizi almanızda fayda var. Öğlen vakitlerinde ise tekne turlarına katılıp veya Datça sahiline giderek denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ya da o eşsiz manzarasına dalıp sakinliğin ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz. 

İnstagram hesabından da takip edebileceğiniz @bizimevdatca ya fotoğraf ve videolarını yakından bakarak inceleyebilirsiniz.. Bilgi ve iletişim için ise sadece Instagram sayfalarından mesaj atarak randevu alabiliyorsunuz bilginize. Fakat; çok yoğun talep olduklarını dile getirerek bütün rezervasyonlarının dolduğunu; ve pandemiden dolayı da ilkbahar ve yaz dönemlerinde faaliyet gösterebileceklerini söylediler. Umarım günün birinde fırsatını bulup gitmenizi içtenlikle diliyorum.. Bir daha ki yaz sezonunda korona virüsünün bitmesini; rahat ve özgürce yeni yerleri keşfetmeyi dileyerek  bizleri güzel günlerin beklediğini ümit ediyorum.. Hoşçakalın Ege Fısıltılarıyla kalın 

Sevgilerimle Sezen..