Aşk oyunu buna derler güzelim seç MELİS’in birini?

Günümüz aşkları aynen bundan ibaret. O yüzden hiç şaşırmayın olan bitene. Herkes herkesi seviyor ayrılıyor hemen bir başkasını sevebiliyor ve hızlı olmanın beraberinde kovaladıkları yeniliklere aşk diyorlar.

Her iki kişi de başkalarının eski sevgilileri olacağı gerçeğinden uzak, sıfır kilometre aşk beklentisi oluşuyor. Her yeni gelen eskilerini taşıyor sol yanında. Böyle sürüncemelerle gelinen sonuçlar beklentiler gibi olmuyor tabi. Hayal kırıklıkları, çarçabuk sıkılma evreleri, menfaatler bitince, hevesler alınınca, maskeler düşüverince terk etmeler, aldatmalar, henüz havalanan aşk sözcükleri daha yere inmeden ilişkiler tüketilmiş çoktan bitirilmiş oluyor. Böyle bir çağ yangınındayız kabul edelim.

Söz konusu Y kuşağı zaten hızlı tüketme eğilimindeydi, şaşırmamak gerek, yetişmekte olan Z kuşağı daha da karmaşık olacağa benziyor…  Ne varsa eskilerde var deriz ya işte o X kuşağı kıymet bilen gerçek duygularıyla yaşayan ve izi kolay silinmeyen esaslı insanlardı. Yaşadıkları güzel ilişkiler, aşklar unutulmuyordu, sadakat diye bir şey vardı, tadından yenmiyordu. Çünkü gerçektiler.

Alternatiflerin kolay ulaşılabilirliği, sosyal medyanın varlığıyla göz dolduruyor gerçekten. O kadar çok seçenek dolu ki her yer.  Aa Selinle olamadık, dur Melis’e bakayım. Aslı da var nasılsa.. Merve aa evet  ona yazayım ? hay Allah onunla da yapamadık kısmet değilmiş boş ver geç ötekine, listeye göz at…

Hiç iyiye gitmiyor bu durum benden söylemesi. Sosyolojik açıdan tablo epey vahim. Kasıtlı olarak toplumların kritik dengelerini değiştirme esasına dayanan kukla oyunları bunlar. Derinlerde yaşamaya cesaret edemeyip, kolaya kaçarak sığlaşmayı tercih eden, iradeyi ve aklı devre dışı bırakıp bu saçma çarka uyum sağlayan, dengeyi yitirip haddini aşarcasına yaşananlara katılan epey kalabalık bir güruhla karşı karşıyayız. İyi de Oynadığınız kalplerin devranın dönme sürecini de hesaba katarsanız iyi olur gençler.. Günü gelince Hesap da döner kasap da sap da ?

Gerçek Aşk; yansıtılan pozlardan, sahte şovlardan uzak, sadelikte sevilen, tenhada derdine düşülen, yaşama nefes katan, tamamlayan, tamamlanmaya ihtiyaç duyuran, derde deva, karanlığa renk, kaleme şiirler yazdıran, sanata ilham veren gerçek bir değer…  Denizle gökyüzünün birleştiği yerde yağmur Sahrud’un akıttığı gözyaşlarıyla dolup güneşin kalbinden taşan, mitolojik hikayeler biriktirmiş ezeli ve ebedi en özel şey AŞK…

Gerçek aşkı yaşamanız dileği ile.. Sevgiyle ?

Ayben Günak